A megyei vészhelyzeti bizottság a koronavírussal fertőzött esetszám elmúlt 14 napban történt drasztikus növekedése miatt ma, október 20-án 23 órától számos korlátozást vezet be a készenléti állapot idejére.
A Hargita Megyei Prefektusi Hivatal mai átirata településekre bontva közli, hogy hol milyen intézkedéseket vezetnek be.

Szentegyházán a következő szabályok betartása válik kötelezővé:

• minden nyitott közterületen – az utcán is – kötelező lesz a maszkviselés az öt évesnél idősebb személyek számára,
  • tilos minden előadás, koncert, mozivetítés és más kulturális rendezvény tartása,
  • tilos a szerencsejáték termek működtetése.
  • tilos a kávézók és vendéglők működése beltérben, szabad térben a járványügyi előírásoknak megfelelően engedélyezett (az asztalok legkevesebb 2 méterre lehetnek egymástól, egy asztalnál legfeljebb 6 személy ülhet)
  • hotelek és panziók éttermei és kávézói csak azok számára használhatóak, akik az adott egységben szálltak meg
  • a fent említett egységeknek megengedett a házhoz szállítás
  • október 21 és november 1 között Szentegyházán minden tanintézmény áttér az online oktatásra

Tartsuk be a helyes maszkviselés, a távolságtartás szabályait, kerüljük a zsúfolt helyeket! Ha tüneteket észlelünk magunkon, konzultáljunk családorvosunkkal, ne menjünk közösségbe! Ha igazoltan fertőzött személlyel találkoztunk, 14 napra vonuljunk otthoni elszigetelésbe! Tünetek észlelése esetén hívjuk háziorvosunkat! Csak így fékezhetjük a vírus terjedését!

Véletlenszerű Kép

site_016.jpg