Romániai államelnök-választással kapcsolatos tudnivalók

Szentegyházi lakosok a városban csak a lakcímük szerint meghatározott szavazókörzetben szavazhatnak, viszont más településen tartózkodó és szavazni vágyó, szentegyházi lakcímmel rendelkező személy az általa választott bármelyik szavazókörzetben szavazhat.

Szavazni reggel 7 és este 9 óra között lehet. A szavazásnál egy VOTAT feliratú pecsétet kap, amellyel egy választott államelnök-jelölt négyzetébe kell pecsételni.

Szavazni személyazonossági igazolvánnyal lehet, vagy ideiglenes személyazonosságival. A személyi nyilvántartó iroda (Polgármesteri Hivatal 16-os iroda) november 1-jén (8-16 óra) és november 2-án (8-21 óra) is nyitva tart.

Betegek, mozgáskorlátozottak kérhetnek mozgóurnát: ehhez szükséges egy akár kézzel írott kérés (tartalmaznia kell a személy adatait - név, személyazonossági igazolvány száma, lakcím), valamint orvosi papír. A kérést bárki leadhatja november 1-jén 18 és 20 óra között annál a szavazókörzetnél, ahova a beteg a lakcíme szerint tartozik.

A szavazókörzetek és az ezekbe besorolt utcák listája megtalálható az alábbi dokumentumban.

Szavazókörzetek

Véletlenszerű Kép

site_007.jpg