Tisztelt adófizetők!

Értesítjük a lakosságot, hogy a helyi adókat és illetékeket két egyenlő részletben lehet kifizetni, 2016 március 31-ig és szeptember 30-ig. Az 50 lejnél kisebb adók esetében az első határidő végéig teljes egészében köteles törleszteni az adófizető.

Amennyiben közúti, illetve bármilyen más büntetési hátralékkal rendelkezik, köteles először ezt befizetni, csak azután a többi adónemet.

Azok a személyek, akik egész évi adójukat kifizetik március 31-ig, 10% kedvezményben (jogi személyek esetén 5%) részesülnek. Amennyiben elmulasztják első félévi adójuk kifizetését március 31-ig, április 1-től kezdődően havi 1% késedelmi kamatot számolunk tartozásaikra.

Garázs hiányában az autótulajdonosoknak parkolási díjat kell fizetni, 12 tonnánál kisebb autók esetében 37lej/autó/év, illetve 12 tonnánál nagyobb autók esetében 73lej/autó/év.

Amennyiben közterületet bérelnek, garázst, kertet, kötelesek a bér mellett terület illetéket fizetni, minden következő hónap 25-ig, ellenkező esetben havi 1% késedelmi kamatot kell fizetnie.

Véletlenszerű Kép

site_005.jpg